Pokolorowane marzenia dzięki kolorowankom

Dzieciaki kochają kolory, to oczywiste, im żywsza barwa tym bardziej interesująca dana rzecz. Różnobarwne pastele, kredki, flamastry i inne cuda to wyposażenie każdego malucha. Kolorowanki to od lat jedna z najbardziej najciekawszych i zarazem zajmujących, rozwijających czynności.

Na dzisiejszym rynku pojawiły się nawet malowanki dla dorosłych, jak widać od lat cieszą się one niezachwianą popularnością, nawet w śród dojrzałych osób. Dzieci doskonale się przy nich bawią, szkolą i rozwijają manualne zdolności, poprawiają koncentracje i ćwiczą dokładność. To też często stosowana forma nauki u przedszkolnych wychowawców. Chyba każdy w dzieciństwie usłyszał choć raz “nie wyjeżdżaj poza linie!” jak więc widać, to nie tylko forma rozrywki, ale też w pewnym sensie edukacji.

Dostępność jest wciąż spora, ale dzieciaki nudzi już kolejna seria z księżniczkami, czy tymi samymi zwierzakami, nam nie chce wydawać się kolejnych pieniędzy na te same rzeczy. Rewelacyjnym rozwiązaniem są kolorowanki do wydrukowania dla dziecka, znajdziemy też gotowe druki dla dorosłych. To daje nam wręcz nieograniczone pole manewru, internet to niewyczerpane źródło pomysłów, tak samo jak dziecięca głowa. Zamiast wydawać pieniądze możemy po prostu wydrukować to co dziecko sobie wymarzy. Kolorowanki do druku to jeden z najlepszych rozwiązań gdy na dworze deszcz, a my nie mamy ani sił ani chęci na wyjście po kolejną zachciankę znudzonej pociechy. Dla dziecka już samo wybieranie tego, co będzie malowało jest całkiem niezłą zabawą i sprawia mu wiele radości.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak wiele ułatwia takie rozwiązanie, jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne a przede wszystkim praktyczne! Oszczędzamy czas, unikamy kolejnego marudzenia dzieciaka przy sklepowej półce a przede wszystkim oszczędzamy pieniądze. Wiadomo, nikt nie wydaje na to majątku ale lepiej odłożyć kilka złotych skoro mamy taką możliwość.

Przede wszystkim jednak nic nie stoi na przeszkodzie dziecięcej, cudownej kreatywności, którą gotowe książeczki do kolorowania poniekąd ograniczają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *